BID Altın Kalite Ödülü

            22-23 Eylül tarihlerinde Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenecek olan dünyanın birçok ülkesinden farklı sektörlerde başarı gösteren firmalara verilen BID  Altın Kalite Ödülünü bu yıl Türkiye’den Hkwplus Yakıt Tasarruf ve Performans Sistemleri almaya hak kazandı.

               Hkwplus QC-100 Toplam Kalite Yönetimi prensipleri doğrultusunda  Kalite için CQE  (Certified Quality Engineer)  BID tarafından Uluslararası Altın Kalite Ödülü’ne layık görüldü. 

            Altın Kalite Ödülü; 1986 yılından bu yana; Paris, Londra, Madrid, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta törenle sahiplerine veriliyor. Business Initiative Directions (BID) tarafından verilen ve dünyanın prestijli ödülleri arasında yer alan Altın Kalite Ödülü, QC-100 Toplam Kalite Yönetimi Modeli kriterleri temel alınarak; liderlik, kalite, mükemmellik, yenilikçilik, teknoloji, stratejik planlama, müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti ve prestij konularında kurumsal başarı elde eden firmalara veriliyor.

            Aynı zamanda ödüle layık görülen firmaların kendi sektöründe gösterdiği başarı ve yenilikler ödülün verilmesinde önemli rol oynuyor.

            Söz konusu ödüle; kişi, kurum ya da kuruluşlar kendiliğinden aday olamıyor. Ödül komitesi aylar süren aday belirleme sürecinde üniversiteler, büyükelçilikler, ilgili ülkenin BID temsilciliğinin görüş ve önerilerine başvuruluyor. BID tarafından yapılan açıklamada; 10 ay süren aday belirleme sürecinin gizli olarak yürütüldüğü, daha sonra Madrid Üniversitesi ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde farklı ülkelerden farklı sektörlerde bulunan adaylar arasından ödülü almaya hak kazanan kurumun belirlenerek bildirimde bulunulduğu belirtildi.

            Ödül almaya hak kazanacak kurum belirlenirken pek çok kriter ele alınıyor. Müşteri memnuniyeti, ticari başarılar, ürün ya da hizmet geliştirme, eğitim, liderlik bu kriterlerden bazıları.Hkwplus son 10 yılda göstermiş olduğu ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle uluslararası bir ödül olan ve kalite alanında oldukça prestijli bir ödül sayılan Altın Kalite Ödülünü 2018 yılında Türkiye’ye de almaya hak kazanan firlamalardan oldu.

            BID tarafından daha önceki yıllarda Türkiye’den ödül alan kurum ve firmalar arasında; Doğuş Grubu, Koç Grubu, Abdi İbrahim İlaç, Garanti Yatırım Ortaklığı, Sabancı Vakfı, Antalya Havalimanı, Konya Şeker, Sabiha Gökçen Havalimanı, Başkent Üniversitesi, Digitürk, Kardemir A.Ş, Vakıf Yatırım, Aktif Bank, İstanbul Halk Ekmek, İhlas Gazetecilik ve İGDAŞ bulunuyor.

            Farklı ülkelerden farklı sektör temsilcilerinin de hazır bulunacağı kongrede ulaştığımız kalite standartları ve başarının karşılığı olarak bu ödüle layık görülmekten, ülkemizin adını  uluslararası arenada temsil etmekten dolayı çok gururlu ve mutluyuz.

PAYLAŞ
Test

Form Gönderimi

Tamam

KAMPANYALARDAN HABERDAR MISINIZ?
Eposta hesabınızı ekleyin, ürün kampanlarından haberdar olun!
Copyright © HKWPLUS 2023
Web Tasarım Teknobay